Zakwaterowanie

Politechnika Gdańska posiada nowoczesne osiedle studenckie, które dysponuje ponad 2740 miejscami w 13 domach studenckich zlokalizowanych w trzech atrakcyjnych punktach miasta. Domy studenckie znajdują się na obrzeżach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, blisko uczelni w centrum Wrzeszcza oraz niedaleko morza. Z 11 domów studenckich można łatwo i szybko dostać się na teren Uczelni pieszo (około 5-15 minut).

Pokoje w domach studenckich są  jedno-, dwu- i trzyosobowe. Są one połączone węzłem sanitarnym i wyposażone w pojedyncze tapczany, szafy, regały na książki, biurka oraz lodówki.
Studenci otrzymują  kołdrę, poduszkę i pościel.
W każdym domu studenckim znajduje się kuchnia (jedna lub dwie na piętrze), pralnia, sala nauki, w większości jest również siłownia i sala telewizyjna. Na terenie osiedla studenckiego działają ponadto kluby studenckie, punkty handlowe oraz gastronomiczne.

Cześć pokoi przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 

W cenie akademika zapewniony jest dostęp do mediów oraz bardzo szybkiego Internetu. Centrala telefoniczna umożliwia bezpłatne połączenia między domami studenckimi oraz obiektami dydaktycznymi.

Opłata za zamieszkanie w domu studenckim wynosi od 290 do 405 zł za miejsce, w zależności od standardu akademika i rodzaju pokoju.

Szczegóły (zdjęcia i opisy) oraz procedury zakwaterowania: http://akademiki.pg.gda.pl/