Information about the course
Field of study:
Biomedical EngineeringLevel of studies:
first-cycle studiesMode of study:
Full-time studiesDate of commencement of studies:
October 2020Faculty:
Faculty of Electronics,Telecommunications and InformaticsLevel of qualification according to the European and national qualifications frameworks:
full qualification at the 6th level of the Polish Qualifications FrameworkProfessional title obtained by the graduate:
EngineerLearning profile:
general academic profileNumber of semesters:
-
7
Number of ECTS credits:
- 143 - Field of study: Biomedical Engineering
- 186 - Stream: CHEMIA W MEDYCYNIE
- 203 - Profile: Chemistry in Medicine
- 209 - Stream: ELEKTRONIKA W MEDYCYNIE
- 224 - Profile: Electronics in Medicine
- 188 - Stream: Medical Physics
- 218 - Profile: Medical Physics
- 209 - Stream: INFORMATYKA W MEDYCYNIE
- 224 - Profile: Informatics in Medicine
Work placement:
4 tygodnie, 2 p. ECTS.
Praktyka zawodowa odbywa się zgodnie z wydziałowym Regulaminem praktyk zawodowych. Stanowi ona integralną część programu nauczania i podlega zaliczeniu.
Graduation requirements:
- zdobyć 211 punktów ECTS poprzez zaliczenie przedmiotów przewidzianych w planie studiów,
- wykonać inżynierski projekt dyplomowy i uzyskać za ten projekt pozytywne oceny opiekuna i recenzenta,
- zdać inżynierski egzamin dyplomowy w terminie wyznaczonym przez dziekana.
Graduate profile and further learning opportunities:
Absolwent kierunku inżynieria biomedyczna posiada praktyczną wiedzę z zakresu biopomiarów i biosygnałów, mikrosystemów, telemedycyny, modelowania systemów biomedycznych, technik informacyjnych i komunikacyjnych w aplikacjach medycznych, biomechaniki, podstaw fizyki i chemii w medycynie, ale też podstaw anatomii i fizjologii, z nastawieniem na nowoczesne metody diagnostyki, terapii i rehabilitacji. Jest przygotowany do eksploatacji, projektowania i badań w zakresie nowych systemów technicznych dla medycyny; do diagnostyki, monitorowania, rehabilitacji i planowania terapii. Może pracować w zawodach inżyniera klinicznego lub fizyka medycznego. Jest przygotowany do wdrażania systemów informatycznych w służbie zdrowia, systemów telemedycznych, do integracji sprzętu i oprogramowania. Jego obszary zainteresowań obejmują aparaturę diagnostyczną, systemy informatyczne i telemedyczne, aplikacje biomechaniki, zastosowania biomateriałów, inżynierię tkankową, sztuczne narządy i wiele innych wyzwań techniki medycznej. Spektrum umiejętności absolwenta tego kierunku jest tak szerokie, że bez problemu znajdzie on zatrudnienie w gospodarce, usługach i w nauce, nie tylko w zakresie inżynierii biomedycznej. W szczególności jednak na inżyniera biomedycznego czekają ośrodki badawczo-rozwojowe, przedsiębiorstwa wytwarzające produkty i oprogramowanie oraz świadczące usługi medyczne. Otworem stoją też laboratoria, w tym analityczne, szpitale, jednostki ochrony zdrowia, firmy outsourcingowe, administracja oraz wielkie koncerny, np. Siemens czy Philips, ale także Intel czy Cisco. Absolwent jest również przygotowany do zatrudnienia w firmach typu spin-off, gdzie wdrażane są wyniki badań naukowych i prac dyplomowych. Jest też przygotowany do tworzenia własnej firmy, gdyż rynek produktów specjalistycznych z dziedziny aplikacji dla systemu zdrowotnego jest niezwykle podatny na wszelkie nowości i odważne inicjatywy. Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.