Obiekty Sportowe i Rekreacyjne

O jakiejkolwiek dyscyplinie sportu marzysz, znajdziesz warunki do jej uprawiania w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. 

W ośrodku działa 20 sekcji sportowych, m.in. pływacka, lekkoatletyczna, judo, siatkówki, piłki nożnej, tenisa ziemnego i stołowego.Centrum sportu jest położone we Wrzeszczu przy głównym trakcie komunikacyjnym, blisko Szybkiej Kolei Miejskiej i linii tramwajowej.

Dysponujemy nowoczesnym, wyremontowanym kompleksem basenów, dużym 25-metrowym i mniejszym 12,5-metrowym, z których studenci korzystają w ramach zajęć wychowania fizycznego. Na basenie prowadzone są także szkółki pływackie firm zewnętrznych.

Mamy nowo wyremontowaną, pełnowymiarową halę sportową do gier zespołowych. Postawiliśmy nową halę tenisową i wymieniliśmy nawierzchnię na boisku do piłki nożnej. Do dyspozycji studentów jest ścianka wspinaczkowa i dwa boiska do gry w siatkówkę plażową.

Młodzi wodniacy działający w Klubie Uczelnianym AZS PG regularnie trenują na naszej wioślarni, unikalnym tego typu obiekcie w Polsce. Odnoszą znaczące sukcesy na zawodach krajowych, ale także międzynarodowych.

Zapraszamy do nowej siłowni i sali do aerobiku. Amatorom walk wschodnich proponujemy ćwiczenia w sekcji judo.

Warto dodać, że centrum organizuje również obozy narciarskie i żeglarskie. Dla studentów o ograniczonych możliwościach fizycznych i ruchowych, skierowanych przez lekarza akademickiej służby zdrowia, prowadzimy zajęcia z korektywy.

Prowadzimy amatorskie ligi sportowe koszykówki i piłki nożnej, w których mogą uczestniczyć mieszkańcy Trójmiasta i nie tylko: 3lk oraz POLIBUDA.

Centrum Sportu Akademickiego: http://csa.pg.edu.pl/.

Zapraszamy również na stronę http://sportowapolitechnika.pl/ oraz na strony FB: Centrum Sportu Akademickiego.