Informacje o kursie
Kierunek studiów:
Okręty i konstrukcje morskiePoziom kształcenia:
I stopnia - inżynierskieForma studiów:
stacjonarneData rozpoczęcia studiów:
pażdziernik 2023 r.Wydział:
Wydział Inżynierii Mechanicznej i OkrętownictwaPoziom kwalfikacji:
kwalifikacja pełna na poziomie szóstym PRKTytuł zawodowy uzyskany przez absolwenta:
inżynierProfil kształcenia:
ogólnoakademickiLiczba semestrów:
-
7
Liczba punktów ECTS:
- 109 - Kierunek: Okręty i konstrukcje morskie
- 188 - Specjalność: budowa okrętów
- 188 - Specjalność: maszyny, siłownie i urządzenia okrętowe
Praktyka zawodowa:
Zasady odbywania praktyk zgodne z Wydziałowym Regulaminem Praktyk. Stanowią one integralną część programu studiów i podlegają zaliczeniu.
Studenci odbywają praktyki zawodowe zgodnie z planem wybranego kierunku studiów. Celem praktyki jest praktyczna weryfikacja wiedzy teoretycznej zdobytej w czasie studiów lub przygotowanie do pisania pracy dyplomowej.
Praktyki organizowane są we współpracy z instytucjami/firmami zewnętrznymi.
Warunki ukończenia studiów i uzyskania kwalifikacji:
Uzyskanie określonych w programie studiów efektów uczenia się i wymaganej liczby punktów ECTS, odbycie przewidzianej w programie studiów praktyki, złożenie projektu dyplomowego oraz ocena pozytywna z egzaminu dyplomowego.
Sylwetka absolwenta i dalsze możliwości kształcenia:
Absolwent kierunku OiKM jest przygotowany do odnalezienia się na współczesnym, niezwykle szerokim i międzynarodowym rynku pracy, dzięki merytorycznemu przygotowaniu i nabytym umiejętnościom. Posiada on podstawową wiedzę z zakresu nauk ścisłych oraz profesjonalną wiedzę z nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji statków i obiektów oceanotechnicznych. Jest przygotowany do wykonywania typowych prac inżynierskich związanych z projektowaniem, konstruowaniem, technologią budowy i remontu statków oraz obiektów oceanotechnicznych. Potrafi także organizować i nadzorować produkcję w zakładach przemysłu okrętowego; organizować i prowadzić prace remontowe okrętów oraz obiektów oceanotechnicznych. Posiada wiedzę i umiejętności w zakresie pracy siłowni i urządzeń okrętowych oraz organizowania prac inżynierskich i nadzoru ruchu na obiektach przemysłu offshore. Jest przygotowany do pracy w stoczniach produkcyjnych, stoczniach remontowych, zakładach kooperujących z przemysłem okrętowym, biurach projektowo-konstrukcyjnych przemysłu okrętowego, służbach technicznych przedsiębiorstw armatorskich. Ponadto, absolwent posiada kompetencje umożliwiające jego zatrudnienie w placówkach naukowobadawczych przemysłu okrętowego oraz przedsiębiorstwach przemysłu offshore, w urzędach nadzoru i kontroli zagrożeń środowiska przez przemysł okrętowy. Jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.
Osoba odpowiedzialna za program studiów:
dr hab. inż. Damian Bocheńskidaboch@pg.edu.pl
(58) 347 27 73