Informacje o kursie
Kierunek studiów:
EnergetykaPoziom kształcenia:
I stopnia - inżynierskieForma studiów:
stacjonarneData rozpoczęcia studiów:
pażdziernik 2022 r.Wydział:
Wydział Elektrotechniki i AutomatykiPoziom kwalfikacji:
kwalifikacja pełna na poziomie szóstym PRKTytuł zawodowy uzyskany przez absolwenta:
inżynierProfil kształcenia:
ogólnoakademickiLiczba semestrów:
-
7
Liczba punktów ECTS:
- 146 - Kierunek: Energetyka
- 210 - Specjalność: Proekologiczne systemy energetyczne
- 210 - Specjalność: Maszyny przepływowe
- 210 - Specjalność: Rynki energii i systemy elektroenergetyczne
- 210 - Specjalność: technologie ochrony środowiska w energetyce
Praktyka zawodowa:
Zasady odbywania praktyk zgodne z Wydziałowym Regulaminem Praktyk. Stanowią one integralną część programu studiów i podlegają zaliczeniu.
Studenci odbywają praktyki zawodowe zgodnie z planem wybranego kierunku studiów. Celem praktyki jest praktyczna weryfikacja wiedzy teoretycznej zdobytej w czasie studiów lub przygotowanie do pisania pracy dyplomowej.
Praktyki organizowane są we współpracy z instytucjami/firmami zewnętrznymi.
Warunki ukończenia studiów i uzyskania kwalifikacji:
Uzyskanie określonych w programie studiów efektów uczenia się i wymaganej liczby punktów ECTS, odbycie przewidzianej w programie studiów praktyki, złożenie projektu dyplomowego oraz ocena pozytywna z egzaminu dyplomowego.
Sylwetka absolwenta i dalsze możliwości kształcenia:
Absolwent uzyskuje wiedzę ogólnotechniczną oraz umiejętności niezbędne w projektowaniu, budowie i eksploatacji urządzeń i systemów energetycznych. Zdobyty zakres wiadomości i umiejętności umożliwi absolwentowi podjęcie pracy w przedsiębiorstwach wprowadzających i wykorzystujących innowacyjne technologie zarówno w produkcji energii i biopaliw, jak i integracji wiedzy w ochronnie i kształtowaniu środowiska. Posiada wiedzę do określenia taksonomii w efektywności energetycznej obiektów w tym energetycznych. Przygotowany jest do: wykonywania prac projektowo-konstrukcyjnych w obszarze energetyki; prowadzenia prac naukowo-badawczych w obszarze energetyki; zarządzania produkcją, eksploatacją i remontami urządzeń i systemów energetycznych oraz pracy zespołowej w środowisku międzynarodowym. Absolwent przygotowany jest do pracy w: zakładach szeroko rozumianego sektora energetycznego; biurach projektowo-konstrukcyjnych; ośrodkach badawczo-rozwojowych przemysłu energetycznego; przedsiębiorstwach doradczo-konsultingowych w obszarze energetyki, konwencjonalnych i niekonwencjonalnych elektrowniach i elektrociepłowniach. Absolwent przygotowany jest do podjęcia studiów drugiego stopnia.