Informacje o kursie
Kierunek studiów:
Zarządzanie (4 semestralne)Poziom kształcenia:
II stopniaForma studiów:
stacjonarneData rozpoczęcia studiów:
pażdziernik 2024 r.Wydział:
Wydział Zarządzania i EkonomiiPoziom kwalfikacji:
kwalifikacja pełna na poziomie siódmym PRKTytuł zawodowy uzyskany przez absolwenta:
magisterProfil kształcenia:
ogólnoakademickiLiczba semestrów:
-
4
Liczba punktów ECTS:
- 108 - Kierunek: Zarządzanie (4 semestralne)
- 120 - Specjalność: ZARZĄDZANIE ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJEM ORGANIZACJI
- 120 - Specjalność: ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PROJEKTAMI INNOWACYJNYMI
- 120 - Specjalność: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I MARKETING
- 120 - Specjalność: ZARZĄDZANIE FINANSAMI PRZEDSIĘBIORSTW
Praktyka zawodowa:
W programie studiów II stopnia nie przewiduje się praktyk zawodowych.
Warunki ukończenia studiów i uzyskania kwalifikacji:
Uzyskanie kwalifikacji drugiego stopnia wymaga osiągnięcia określonych w programie efektów uczenia się i liczby 120 punktów ECTS oraz dopuszczenia do obrony pracy dyplomowej, po jej uprzednim sprawdzeniu w systemie antyplagiatowym, uzyskania pozytywnej oceny z pracy dyplomowej i jej obrony oraz z egzaminu dyplomowego.
Sylwetka absolwenta i dalsze możliwości kształcenia:
Absolwent kierunku Zarządzanie jest wszechstronnie przygotowany do pełnienia funkcji menedżerskich w dynamicznie zmieniającym się globalnym otoczeniu. Uzyskuje kompetencje z zakresu zarządzania na poziomie pogłębionym oraz umiejętność ich wykorzystania w kontekstach multidyscyplinarnych. Potrafi analizować, krytycznie oceniać i syntetyzować informacje z różnych źródeł, poprawnie identyfikując problemy z obszaru zarządzania oraz opracowuje ich unikalne i kreatywne rozwiązania, pracując indywidualnie oraz zespołowo. Ma łatwość wchodzenia w interakcje ze współpracownikami, stosując odpowiednie środki komunikacji, dla skutecznego dzielenia się wiedzą i przekazywania informacji. Ma potencjał do realizacji działań przedsiębiorczych i pełnienia roli lidera na wybranych stanowiskach i w szerszych społecznościach. Działa ze społecznym zaangażowaniem i świadomością problemów globalnych, z poszanowaniem różnorodności. Docenia dbałość o osobisty rozwój jak również swoich współpracowników. Ma dobre przygotowanie do życia, nauki i pracy w społeczeństwie cyfrowym, adaptując się do permanentnych zmian technologicznych i ich wpływu na systemy zarządzania.
Studenci mają możliwość wyboru jednej z czterech specjalności. Specjalność Zarządzanie zrównoważonym rozwojem organizacji ukierunkowana jest na problematykę uwzględniania celów zrównoważonego rozwoju w działalności organizacji. Specjalność Zarządzanie finansami przedsiębiorstw przygotowuje do zarządzania procesami organizacji w kontekście szeroko rozumianych uwarunkowań finansowych. Specjalność Zarządzanie jakością i projektami innowacyjnymi skupia się na problematyce wdrażania w organizacji projektów innowacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem zapewniania jakości realizowanych procesów. Specjalność Przedsiębiorczość i marketing przygotowuje do działań przedsiębiorczych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów organizacyjnych i finansowych.