Informacje o kursie
Kierunek studiów:
InformatykaPoziom kształcenia:
II stopniaForma studiów:
niestacjonarneData rozpoczęcia studiów:
pażdziernik 2024 r.Wydział:
Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i InformatykiPoziom kwalfikacji:
kwalifikacja pełna na poziomie siódmym PRKTytuł zawodowy uzyskany przez absolwenta:
magister inżynierProfil kształcenia:
ogólnoakademickiLiczba semestrów:
-
4
Liczba punktów ECTS:
- 89 - Kierunek: Informatyka
- 124 - Specjalność: Systemy i sieci komputerowe
- 124 - Specjalność: Systemy i technologie mobilne
- 124 - Specjalność: Zastosowania technologii informacyjnych
Praktyka zawodowa:
Przewidywany jest w formie modułu opcjonalnego długoterminowy staż badawczo-przemysłowy o czasie trwania min. 26 tygodni. Staż odbywa się w oparciu o Regulamin długoterminowego stażu badawczo-przemysłowego.
Warunki ukończenia studiów i uzyskania kwalifikacji:
- zdobyć określoną w programie studiów liczbę punktów ECTS poprzez zaliczenie przedmiotów przewidzianych w planie studiów,
- przygotować magisterską pracę dyplomową i uzyskać za tą pracę pozytywne oceny opiekuna i recenzenta,
- zdać magisterski egzamin dyplomowy w terminie wyznaczonym przez Dziekana.
Sylwetka absolwenta i dalsze możliwości kształcenia:
Absolwent studiów magisterskich na kierunku informatyka posiada ogólną wiedzę informatyczną w zakresie treści podstawowych i kierunkowych właściwych dla studiów I stopnia na kierunku informatyka oraz rozszerzoną wiedzę w zakresie badań operacyjnych, technologii społeczeństwa informacyjnego, wysokowydajnych systemów obliczeniowych, globalnej infrastruktury informacyjnej, modelowania i symulacji systemów oraz elementów bioinformatyki. Wiedza i umiejętności z zakresu zastosowań informatyki oraz studia przypadków dotyczących wybranych przedsięwzięć informatycznych pozwalają mu na rozwiązywanie problemów informatycznych również w sytuacjach niestandardowych, a także na wydawanie opinii na podstawie niekompletnych lub ograniczonych informacji z zachowaniem zasad prawnych i etycznych. Absolwent potrafi dyskutować na tematy informatyczne zarówno ze specjalistami jak i niespecjalistami, a także kierować pracą zespołów. Wykazuje biegłość w wybranej przez siebie specjalności: algorytmy i technologie internetowe, aplikacje rozproszone i systemy internetowe, inżynieria systemów informacyjnych, technologie geoinformatyczne i mobilne, sieci komputerowe, bądź inteligentne systemy interaktywne. Posiada umiejętności umożliwiające podjęcie pracy w firmach informatycznych, ośrodkach badawczo-rozwojowych, w administracji państwowej i samorządowej lub w szkolnictwie (po ukończeniu specjalności nauczycielskiej zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela). Ma wpojone nawyki ustawicznego kształcenia i rozwoju zawodowego, zaś jego umiejętności analityczne predestynują go do podejmowania wyzwań badawczych. Jest przygotowany do podjęcia studiów w szkole doktorskiej.