Informacje o kursie
Kierunek studiów:
Zarządzanie inżynierskiePoziom kształcenia:
I stopnia - inżynierskieForma studiów:
niestacjonarneData rozpoczęcia studiów:
pażdziernik 2021 r.Wydział:
Wydział Zarządzania i EkonomiiPoziom kwalfikacji:
kwalifikacja pełna na poziomie szóstym PRKTytuł zawodowy uzyskany przez absolwenta:
inżynierProfil kształcenia:
ogólnoakademickiLiczba semestrów:
-
8
Liczba punktów ECTS:
- 187 - Kierunek: Zarządzanie inżynierskie
- 210 - Specjalność: ZARZĄDZANIE PROCESAMI ORGANIZACJI
- 210 - Specjalność: INFORMATYKA W ZARZĄDZANIU
Praktyka zawodowa:
Praktyki w wymiarze 160 godzin zgodnie z zasadami określonymi w Wydziałowym Regulaminie Praktyk.
Warunki ukończenia studiów i uzyskania kwalifikacji:
Uzyskanie kwalifikacji pierwszego stopnia wymaga osiągnięcia określonych w programie efektów uczenia się i liczby 210 punktów ECTS, odbycia praktyk oraz dopuszczenia do obrony pracy dyplomowej po sprawdzeniu w systemie antyplagiatowym, uzyskania pozytywnej oceny z pracy dyplomowej i jej obrony oraz z egzaminu dyplomowego.
Sylwetka absolwenta i dalsze możliwości kształcenia:
Absolwent studiów uzyskuje teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu: nauk o zarządzaniu, nauk ekonomicznych, prawnych i społecznych, dotyczącą istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania współczesnej organizacji; uzupełnioną wiedzą z dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych związaną z funkcjonowaniem systemów produkcyjnych oraz zastosowaniami technik informacyjnych.
Umiejętności inżynierskie absolwenta studiów charakteryzują się stosowaniem metod projektowych do rozwiązywania problemów z wykorzystywaniem nowoczesnych technik informacyjnych. Wiedza i umiejętności nabyte w trakcie realizacji programu studiów, umożliwiają absolwentowi prowadzenie własnej działalności gospodarczej a także dają podstawy do znalezienia zatrudnienia w charakterze analityka i projektanta systemów zarządzania. Poza tym pozwala na znalezienie zatrudnienia na stanowiskach operacyjnych, analitycznych i menedżerskich na wszystkich szczeblach zarządzania w przedsiębiorstwach, firmach konsultingowych i organizacjach niekomercyjnych.
Absolwent studiów zna język obcy (angielski) na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętność posługiwania się słownictwem specjalistycznym z zakresu ekonomii i zarządzania w tym języku.
Absolwent jest przygotowany do podjęcia dalszych studiów oraz posiada umiejętność samodzielnego uczenia się i aktualizowania wiedzy.