Informacje o kursie
Kierunek studiów:
Projektowanie i budowa jachtówPoziom kształcenia:
I stopnia - inżynierskieForma studiów:
stacjonarneData rozpoczęcia studiów:
pażdziernik 2024 r.Wydział:
Wydział Inżynierii Mechanicznej i OkrętownictwaPoziom kwalfikacji:
kwalifikacja pełna na poziomie szóstym PRKTytuł zawodowy uzyskany przez absolwenta:
inżynierProfil kształcenia:
ogólnoakademickiLiczba semestrów:
-
7
Liczba punktów ECTS:
-
188
Praktyka zawodowa:
Zasady odbywania praktyk zgodne z Wydziałowym Regulaminem Praktyk. Stanowią one integralną część programu studiów i podlegają zaliczeniu.
Studenci odbywają praktyki zawodowe zgodnie z planem wybranego kierunku studiów. Celem praktyki jest praktyczna weryfikacja wiedzy teoretycznej zdobytej w czasie studiów lub przygotowanie do pisania pracy dyplomowej.
Praktyki organizowane są we współpracy z instytucjami/firmami zewnętrznymi.
Warunki ukończenia studiów i uzyskania kwalifikacji:
Uzyskanie określonych w programie studiów efektów uczenia się i wymaganej liczby punktów ECTS, odbycie przewidzianej w programie studiów praktyki, złożenie projektu dyplomowego oraz ocena pozytywna z egzaminu dyplomowego.
Sylwetka absolwenta i dalsze możliwości kształcenia:
Absolwent studiów pierwszego stopnia jest wszechstronnie przygotowany do pracy w dynamicznie rozwijającym się sektorze związanym z projektowaniem i budową jachtów, który stał się w ostatnich latach jedną z bardzo pozytywnych wizytówek polskiego przemysłu, znajdując uznanie klientów na całym świecie. Dowodzą tego wyniki produkcyjne i sprzedażowe oraz zdecydowanie ponadprzeciętne wynagrodzenia uzyskiwane przez specjalistów. Solidne podwaliny naukowe ukształtowane w toku studiów oraz ugruntowana wiedza teoretyczna i nabyte umiejętności praktyczne umożliwiają absolwentowi realizację odpowiedzialnych zadań inżynierskich związanych z projektowaniem jachtów żaglowych i motorowych, ich budową, certyfikacją i klasyfikacją. Zakres merytoryczny studiów obejmujący wszystkie istotne aspekty budowy, przebudowy i modernizacji jachtów, od projektu koncepcyjnego, przez konstrukcję, nowoczesne materiały, aż po wykonanie i wyposażenie, sytuuje absolwenta w wąskiej grupie wysokokwalifikowanych specjalistów poszukiwanych na krajowym i międzynarodowym rynku pracy. Wyróżnikiem absolwenta jest umiejętność pracy koncepcyjnej, osiągana dzięki przyswojeniu akademickiej wiedzy teoretycznej oraz opanowaniu nowoczesnych metod obliczeniowych, włącznie z podstawami numerycznej mechaniki płynów (CFD) i obliczeń wytrzymałościowych wykonywanych metodą elementów skończonych (MES), a także technik pomiarowych. Dzięki uzyskanemu wszechstronnemu przygotowaniu merytorycznemu, absolwent może realizować zadania twórcze, natomiast po nabyciu doświadczenia zawodowego skutecznie kierować zespołami specjalistów w obszarze analitycznym, projektowym i wykonawczym. Jest również przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia, rozszerzających wiedzę i kompetencje.